Dziewicze wyspy, rajskie ogrody i egzotyczne plaże. Brzmi wspaniale? Tylko z pozoru. Przedstawiam Wam miejsca, w których spędzenie wakacji prowadzi do zachwytu, jak i przerażenia…

Wyspa Miyakejima, Japonia

Niespotykana fauna i flora przyciąga turystów na Japońską wyspę Miyakejima. Jednak to miejsce zarezerwowana jest tylko dla tych osób, których nie odstrasza to, że w sklepach z pamiątkami najbardziej chodliwym towarem są maski gazowe, które każdy, w obawie o swoje życie, nieustannie przy sobie nosi.

Aktywny wulkan, znajdujący się w centrum wyspy, wybucha co kilka lat. Jego erupcja niesie ze sobą tony pyłu wulkanicznego, który zawiera zabójczy dla ludzi gaz. W 2000 roku nastąpiła ewakuacja całej wyspy ze względu na potężną erupcję. Nikt nie został wpuszczony z powrotem przez 5 lat. Po tych paru latach na wyspę powrócili nie tylko mieszkańcy, ale również żądni wrażeń turyści.

Powietrze na wyspie jest wciąż skażone, a wulkan aktywny, jeżeli jednak chcecie zażywać kąpieli słonecznych z maską gazową na twarzy, to wyspa Miyakejima zaprasza! 😉  

Trujący ogród w Alnwick

Trujący i bardzo niebezpieczny ogród w brytyjskim hrabstwie Northumberland. I nie myślcie, że chodzi tu o pokaz rosiczek, które co najwyżej zjedzą przelatującą muchę.

Aby ogród w Alnwick mógł w ogóle powstać, potrzebne było 400 tysięcy funtów i  liczne pozwolenia na hodowlę roślin, których uprawa, w każdym innym wypadku jest nielegalna. Rośliny są trzymane w specjalnych klatkach. Nic dziwnego, gdy większość z nich nie tylko potrafi poważnie nadszarpnąć ludzkie zdrowie, ale również zabić.

Część ekspozycji stanowią rośliny, które mają działanie halucynogenne bądź narkotyczne. Obejrzeć można nie tylko kwiaty marihuany, ale również grzybki halucynogenne i liście koki.

Trujący Ogród w Alnwick

 Wyspa Gruinard

Szkocka wyspa Gruinard w czasie II wojny światowej służyła jako miejsce eksperymentu nad wąglikiem, który miał zostać wykorzystany jako broń biologiczna. Badania skaziły niewielką wyspę w stopniu, który uniemożliwił przebywanie na niej.

Po latach rząd brytyjski zdecydował się na odkażenie całego terenu. Użyto 280 ton formaldehydu, który miał zneutralizować bakterie wąglika. W teorii od 1990 roku wyspa wolna jest od jakiekolwiek skażenia. Jednak nikt do końca nie wie jakie szkody wywołał środek odkażający oraz czy aby na pewno nie ma już żadnych oznak wąglika.

Wyspa Gruinard jest położona w bardzo malowniczym miejscu. Są na niej piaszczyste plaże oraz dużo zieleni. Nie jest to zbyt często odwiedzane miejsce przez turystów, dlatego właśnie jeżeli cenicie sobie ciszę, spokój i nie straszne jest wam skażenie biologiczne, to wakacje na wyspie Gruinard to coś wspaniałego 😉

 

Wyspa Gruinard w Szkocji

 

 

BRAK KOMENTARZY

Zostaw Odpowiedź: