Wino – niegdyś uważane za napój bogów – nie tylko ma wyrafinowany smak, ale również wymaga odpowiedniej oprawy. Nie bez powodu alkohol ten podajemy w specjalnych do tego stworzonych kieliszkach, w odpowiedniej temperaturze i pijemy je, aby podkreślić znaczenie danej okazji. Każdy smakosz wina powinien w swoim domu zgromadzić odpowiednie akcesoria niezbędne, aby jeszcze pełniej rozkoszować się jego smakiem.

Otwieracz do wina

Przede wszystkim podczas kompletowania zestawu nie możemy zapomnieć o otwieraczu do wina. Jest wiele rodzajów otwieraczy, począwszy od najprostszych, gdzie do otwarcia butelki niezbędne jest użycie siły, kończąc na nowoczesnych otwieraczach, które może trochę bardziej skomplikowane w obsłudze, ale pozwalają na otwarcie wina bez konieczności użycia mięśni. Zazwyczaj otwieracz do wina zestawiony jest w komplecie z nalewaniem, termometrem oraz pierścieniem do butelki, które idealnie nadają się na prezent. Cena takiego zestawu jest uzależniona od wielu czynników, ale dzięki temu każdy może znaleźć coś odpowiedniego do wielkości portfela.

zestaw do wina na prezent

Pojemnik termoizolacyjny do wina

Kolejną ważną rzeczą przy podawaniu wina jest pojemnik termoizolacyjny. Pozwala na utrzymanie odpowiedniej temperatury alkoholu, a dodatkowo – dobrze dobrany – wzbogaca wygląd stołu. Jeśli nie mamy takiego pojemnika możemy skorzystać z innego, który napełnimy lodem wkładając do niego butelkę z winem. Dzięki temu będziemy mogli w każdym momencie zaserwować odpowiednio schłodzony napój, a gdy kostki lody się roztopią wystarczy napełnić pojemnik nową partią. Na stole również taki pojemnik prezentuje się niezwykle elegancko, na co wpływ głównie mają kostki lodu.

Pojemnik na wino

 Kieliszki do wina

Oczywiście nie możemy zapomnieć o kieliszkach do wina. W zależności od okazji możemy dobrać odpowiednie kieliszki. Wybór jest naprawdę ogromny – począwszy od przeróżnych kolorów poprzez nietypowe kształty, kończąc na oryginalnych zdobieniach, które wręcz ze zwykłego kieliszka tworzą niepowtarzalne dzieło sztuki. Odpowiedni kieliszek wpływa nie tylko na wygląd trunku, ale również podnosi jego walory smakowe, dlatego warto zainwestować w te akcesoria.

Kieliszki - wino czerwone

Dzbanek do grzanego wina podgrzewaczem

Wino – jako jeden z niewielu napojów – ma niezwykły smak nie tylko odpowiednie schłodzone, ale również odpowiednio podgrzane. Grzane wino ma wielu zwolenników zwłaszcza zimą, kiedy mróz na zewnątrz wręcz nakłania do ogrzanie się od wewnątrz, a nic lepiej w tej sytuacji się nie sprawdzi jak grzane wino. Dla wielbicieli grzanego wina niezbędnym elementem będzie posiadanie dzbanka do grzanego wina z podgrzewaczem. Dzięki temu – tak samo jak w przypadku pojemnika termoizolacyjnego – możemy utrzymać odpowiednio wysoką temperaturę alkoholu przez cały czas trwania „uczty”. Naczynie z podgrzewaczem wygląda bardzo efektownie tworząc ciepłą i przytulną atmosferę wokół tego niebiańskiego trunku.

Dzbanek z grzanym winemWino, jeden z najwytworniejszych trunków świata, właśnie z tego względu wymaga odpowiedniej oprawy. Jeśli chcemy w pełni cieszyć się jego smakiem oraz aromatem zainwestujmy w akcesoria wysokiej jakości. Dzięki temu nie tylko podniesiemy wartość samego napoju, ale również stworzymy odpowiednią atmosferę, idealną do delektowania się tym alkoholem.

1 KOMENTARZ

Zostaw Odpowiedź: