Jeszcze do nie dawna kominek kojarzył się tylko z wyposażeniem domu. Podstawowym zadaniem kominka jest ogrzewanie natomiast wraz z rosnącym zainteresowaniem aranżacjami wnętrz ewaluowała funkcja kominka. Teraz możemy go mieć nawet w mieszkaniu, gdzie jego funkcja grzewcza schodzi na dalszy plan.

Kominek w domu

Biokominki

Coraz bardziej popularne są biokominki. Są to ekologiczne – przyjazne dla środowiska – kominki, które nie wydzielają dymu ani zapachu. Można je zainstalować w każdym wnętrzu nadając mu romantyczną atmosferę. Co ważne kominek taki wytwarza ogień imitując ten tradycyjny jednak jest od niego dużo bezpieczniejszy. Zwolennicy tradycji mogą jednak nie być przekonani do „sztucznego ognia”, który taki kominek tworzy.

Bio kominek w domu

Atrapa kominka

Dla zwolenników tego co tradycyjne oraz posiadaczy mieszkań alternatywnym rozwiązaniem jest tzw. atrapa kominka. Dużo tańsza od biokominka czy też kominka tradycyjnego, a dodatkowo jej kształt, wygląd, materiały, z których jest zrobiona można dobierać dowolnie w zależności od upodobań. Atrapa kominka może tworzyć ramę dla rzeczy, którą chcemy wyróżnić, podkreślić. Najczęściej jednak taka atrapa jest specjalnym miejscem przeznaczonym na świece, które zapalone dają naturalny ogień i przyjemne światło. Należy więc zadbać w szczególności o materiał, z którego zrobimy wnętrze naszej atrapy. Najczęściej do tego celu wykorzystywane są płytki ognioodporne, gipsowe, lustro – dodatkowo nadające poczucie przestrzeni wewnątrz „kominka” – jak również najzwyklejsze kafelki. Tylko od nas zależy jakich użyjemy materiałów i jak chcemy, aby nasz kominek wyglądał. Obudowa kominka również może być wykonana z dowolnego materiału – z gipsu, z drewna lub jakiegokolwiek innego budulca, któremu będziemy mogli nadać odpowiednią formę.
Białka atrapa kominka w domu

Wiele jest sposobów na wprowadzenie do swojego mieszkania odrobiny ciepła kojarzonego z pięknym tradycyjnym kominkiem. Teraz już nie trzeba marzeń odkładać na później, ale można nawet w ciasnym M stworzyć niepowtarzalne, przytulne wnętrze, a najlepiej uda nam się uzyskać upragniony efekt umieszczając tam kominek lub jego wyżej opisane pochodne.

BRAK KOMENTARZY

Zostaw Odpowiedź: