Sezon ślubów przed nami i jeśli jesteś jak większość ludzi to będziesz na swojej ?części? ślubów przed końcem tego roku. W dzisiejszych czasach zmiany nakazów i zakazów etykiety ślub tylko nie są tak jednoznaczne jak kiedyś. Najtrudniejsze może być pytanie na temat etykiety prezentu ślubnego. Oczywiście, wszyscy teraz mają pytania na temat współczesnej etykiety prezentów ślubnych. Teraz postaram się odpowiedzieć na temat chyba najbardziej rozpowszechnione i drażliwej kwestii, a przy odrobinie szczęścia skieruje Cię na drodze do szeregu łatwych i tanich rozwiązań.

Prezenty na zaręczyny i ślub

Najczęstszym pytaniem jeśli chodzi o etykietę prezentów ślubnych, o którą jestem najczęściej pytany to: Czy naprawdę muszę dać prezent na zaręczyny i ślub? Odpowiedź jest prosta, Nie. Jeden prezent jest wystarczający. Na zaręczyny prezent nie jest złym pomysłem, w rzeczywistości jest to przemyślane, uprzejme i mile widziane. Zaleca to się przede wszystkim osobom zaangażowanym w zaręczyny.

Zazwyczaj jest mądre, aby wybrać coś z listy prezentów ślubnych i dać go pannie młodej i panu młodemu. Będziesz z pewnością na właściwym torze, jeśli to zrobisz. Prezent zaręczynowy może być wspaniałą okazją aby dać coś osobistego, coś co specjalnie wybrałeś jak np. porcelanową figurkę albo elegancką. Tylko upewnij się, że zajrzałeś do listy prezentów ślubnych przez zakupem, aby prezent się nie powtarzał.

Nie wiesz jaką sumę pieniędzy poświęcić ?

Innym normalnym pytaniem jest ile poświęcić pieniędzy na prezent ślubny. Z pewnością niema stałych i szybkich zasad na temat wydatków. Zwykle panna młoda i pan młody będzie wydawać około 200-250 zł dla każdego gościa, więc powinno się rozważyć tą kwotę jako bazę na prezent ślubny. Jednak, jeśli zdarzy Ci się być rodziną z 3 – 4 lub więcej osobową, z pewnością będziesz chciał zakupić o wiele droższy prezent. Ale nie musisz czuć obowiązku wydać więcej niż zasoby pozwalają na Twoje dobre i szczerze gratulacje i już Twój udział w uroczystości powinien być postrzegany jak bardzo ważny dar.

1 KOMENTARZ

Zostaw Odpowiedź: