Dawanie wina, jako prezentu

Jeśli szukasz unikalnego i uniwersalnego prezentu na każdą okazję, wybierz butelkę wina! Nieważne czy wybierasz prezent dla szefa, członka rodziny czy drugiej połówki, butelka wina będzie doskonałym prezentem na:

  • rocznice
  • urodziny
  • ukończenie studiów
  • parapetówki
  • awans w pracy

Jak wybrać jakie wino dać?

Wina mogą być doskonałym prezentem nie zależnie od okazji, z jakiej są dawane. Niektórzy się martwią, że gatunek wina, który wybiorą nie będzie odpowiadać solenizantowi. Dla przykładu, jeśli dajesz wino bliskiemu przyjacielowi, wtedy wybór wina będzie prosty, bo znasz jego gust, jednakże kupno wina szefowi lub koledze z pracy sprawia już pewien problem.

Jeśli znalazłeś się w powyższej sytuacji, możesz dać najbardziej popularne wina takie jak Chardonnay i Merlot. Te szczepy są popularne i chętnie kupowane przez konsumentów, więc z pewnością powinny zadowolić obdarowywaną osobę.

Po tym jak wybierzesz rodzaj wina jaki chcesz dać musisz podjąć decyzję co do jakości i ceny. Chcesz dać drogie wino z wyższej półki, czy też tańsze wino, ale z gorszą, jakością. Zazwyczaj to jakiej jakości jest wino zależy od okazji z jakiej dajemy wino i to czy obdarowywana osoba zna się na winach.

Pamiętaj, jeśli przynosisz wino na imprezę, wtedy zostanie ono otwarte od razu, więc rozważnie dobierz wino do liczby osób. Bardzo dobre wina przynosi się dla mniejszych bardziej kameralnych spotkań, gdzie goście będą cieszyć się z jakości wina i jego smaku. Dla większych spotkań, możesz spokojnie przynieść wino nieco gorszej jakości.

Po wyborze wina pozostaje nam już tylko je zapakować.

1 KOMENTARZ

  1. Świetny tekst! Szukam ciekawego prezentu dla przyjaciółki, która mi bardzo pomogła, zdecyduje się na pewno na wino bo wiem że ona je uwielbia 🙂 tylko sama nie znam się do końca na jakości win, dlatego pójdę za Twoją poradą i kupię z firmy Merlot. Co ciekawe najpierw w zaprzyjaźnionym sklepie znalazłam opakowanie drewniane na winko a teraz szukam wina;D nie po kolei ale zawsze do przodu;) gdyby ktoś miał taki dylemat jak ja polecam: https://eprezenty.pl/drewniana_skrzynka_na_wino_z_opcja_grawerowania_dedykacji_zyczen_,p,57530.html 😉

Zostaw Odpowiedź: