Butelka wina jest idealnym prezentem dla miłośników win. Każde wino ma swój niepowtarzalny charakter i rodzaj. Niektórzy o tym nie wiedzą, ale produktom winnym poza oczywistymi smakowymi walorami przypisuje się również walory zdrowotne. Kluczowe za tym będzie jego przyozdobienie.

Metoda Klasyczna

Ozdobiona butelka wina sztucznymi winogronami

#1 Kup specjalne pudełko, aby zapakować wino. Zapakuj butelkę dodatkowo w folię bąbelkową, dzięki czemu będziesz miał pewność, że nic się nie stanie butelce.
#2 Użyj papieru czerpanego, aby owinąć prezent. Jest masa sklepów internetowych, gdzie można go kupić.
#3 Zawiąż kokardę ze wstążki, wokół prezentu. Jeśli pudełko jest ładne, wtedy nie trzeba go opakowywać. Możesz kupić już gotowe wstążki w sklepach z prezentami lub sklepach papierniczych.
#4 Dołącz do prezentu karteczkę, bądź liścik.
#5 Dodatkowo możesz dołączyć  mały podarunek do prezentu. Jeśli chcesz, żeby twój prezent był ciekawszy przywiąż do niego otwierasz do wina lub uniwersalny korek i ozdób go wstążką.

Zapakowanie butelki bez używania pudełka lub torebki na prezent

Najprostszym, aby zapakować butelkę jest pójście na łatwiznę i zapakowanie jej w specjalne pudełko lub włożyć ją do torby na prezent. Ale, co zrobić, jeśli nie masz pudełka lub torebki, która by pasowała? Nie martw się, bo dzięki poniższej technice możesz świetnie zapakować butelkę.

Teraz połóż butelkę na papierze, pamiętając o 1cm zagięciu i zostawieniu miejsca trochę dłuższemu niż promień butelki, a nad butelką zostaw 10 cm extra papieru.

Furoshiki, czyli pakowanie po Japońsku

Zapakowana butelka wina

Furushiki jest to Japoński sposób na owijanie i pakowanie prezentów za pomocą chust o barwnych kolorach. Możesz oryginalnie i efektywnie zapakować butelkę za pomocą tej techniki. Ten prezent będzie posiadał nawet własną “rączkę” do trzymania. Aby zapakować prezent w tej sposób będziesz potrzebować dużego kawałku materiału lub chusty oraz trochę poćwiczyć.

Źródło: pressies4princesses

1 KOMENTARZ

Zostaw Odpowiedź: