Życie w zgodzie z Matką Naturą nie oznacza jedynie segregowania śmieci i korzystania z komunikacji miejskiej. Są tysiące metod na to, by dbać o środowisko.

Jak znaleźć sposób na to by nie traktować dbania o środowisko jako obowiązku, ale przyjemność i sposób na życie?

Oszczędzanie wody

Jedna na sześć osób na świecie nie ma dostępu do czystej wody pitnej. Ludzie żyjący w krajach rozwiniętych nie są w stanie wyobrazić sobie skali tego problemu. Nic dziwnego, gdy woda leci w kranie, a półki sklepowe uginają się od soków, napojów, lemoniad… Co prawda nie jesteśmy w stanie wysłać butelki z wodą do tych najbardziej potrzebujących, ale możemy sami zadbać o to, by cennej wody nie marnować.

Jak to zrobić? Obok zakręcania porządnie kranów oraz mycia naczyń w zmywarce (bądź w misce!), a nie pod bieżącą wodą, można rozważyć bardzo oszczędną, a jednocześnie przyjemną wersję wzięcia prysznica wraz z ukochanym 😉

Recycling

Drugie życie można nadać bardzo wielu produktom. Wystarczy trochę czasu, chęci i wyobraźni. Zanim zdecydujecie się wyrzucić na śmietnik stare walizki bądź zdezelowane krzesło, zastanówcie się w jaki sposób można przywrócić im dawną świetność. A może warto stworzyć coś zupełnie nowego?

Za pomocą kolorowych szmatek można w bardzo prosty sposób wypleść oryginalne siedzenie na krzesło. Chcecie wyrzucić podziurawione prześcieradło bądź starą poszewkę? Idealnie nadadzą się one do stworzenia podobnego siedzenia. Jeśli nie macie zbędnych skrawków materiału, wybierzcie się do pierwszego lepszego sklepu z materiałami lub do pasmanterii 🙂

Ręcznie plecione krzesło

Podczas porządków na strychu znaleźliście stare walizki, które są zbyt stare by móc z nimi podróżować, a jednocześnie zbyt oryginalne by wyrzucić? Ułożenie z nich stolika nocnego to strzał w dziesiątkę!

Stolik nocny

Carpooling

Dojeżdżanie do pracy może być tańsze i ciekawsze niż dotychczas. Wiele osób każdego dnia jeździ w tym samym kierunku, często z niezbyt oddalonego od siebie miejsca. Czemu by tak nie podzielić kosztów podróży i dojeżdżać wspólnie?

Internetowe serwisy carpoolingowe w Polsce powstają jak grzyby po deszczu, ciesząc się coraz większym zainteresowaniem. Szczególnie gdy w grę wchodzi dłuższa podróż, podczas której koszty przejazdu mogą przytłaczać jednego kierowcę. Jest to tani sposób na przemieszczanie się, poznawanie nowych ludzi oraz… zadbanie o cenną i niezastąpioną Matkę Ziemię.

Carpooling jest bardzo popularny w Stanach Zjednoczonych, gdzie można spotkać się ze specjalnymi trasami oraz parkingami przeznaczonymi tylko dla osób preferujący formę wspólnego przemieszczania się.

 

1 KOMENTARZ

  1. Ciekawe, ciekawe. Jestem fanem ekologii i przyznam, że czasami trzeba iść na spore kompromisy wobec rzeczywistości, bo ta nie sprzyja szczególnie ekologii :/ Nad czym ubolewam.

Zostaw Odpowiedź: