Naturalny brąz jest takim kolorem włosów, o którym po wielu latach koloryzacji na blond lub ciemny brąz marzą naturalne szatynki. Brąz w naturalnym odcieniu staje się jednak coraz częściej jednym z najbardziej pożądanych kolorów włosów przez brunetki, blondynki oraz panie o naturalnie rudych włosach. Prawda jest jednak taka, że droga do uzyskania naturalnego brązu wcale nie jest taka prosta, jakby mogło się wydawać. Kluczem do sukcesu jest wybór odpowiedniej farby do włosów brąz, jak również postępowanie zgodnie z ogólnie przyjętymi zasadami w świecie koloryzacji. Podpowiadamy zatem, jak przeprowadzić efektowną koloryzację, by uzyskać jak najbardziej naturalny efekt brązu na włosach!

girl-1341292_640Kolor włosów naturalny brąz

Dlaczego na naturalny brąz tak chętnie decydują się zarówno szatynki i brunetki, jak i blondynki i panie o naturalnie rudych włosach? Otóż jest to jeden z niewielu kolorów włosów o neutralnym odcieniu, dzięki czemu można go z łatwością dopasować do różnych typów urody. Warto jednak zaznaczyć, że o ile szatynki, brunetki czy panie o rudych włosach mogą decydować się na naturalny brąz w ciemnym odcieniu, o tyle blondynki powinny wybierać ten kolor w zdecydowanie jaśniejszym odcieniu lub pozostać przy naturalnym blondzie. Ciemne odcienie brązu w połączeniu z jasną oprawą oczu mogą wyglądać u blondynek nieco nienaturalnie i powodować na twarzy zbyt duży kontrast.

Jaka farba do włosów naturalny brąz?

Farby do włosów w naturalnym odcieniu brązu możemy spotkać praktycznie w każdej drogerii, jednak chcąc uzyskać naprawdę naturalny kolor, musimy zwrócić uwagę na to, by wybrany przez nas środek do koloryzacji na pewno posiada neutralny kolor. Wiele farb do włosów naturalny brąz posiada zbyt czekoladowy lub rudawy odcień, co wpływa na uzyskanie ostatecznie gorszych efektów koloryzacji.

Jaki produkt zasługuje w tym przypadku na szczególne uznanie? Zdecydowanie jest to farba do włosów naturalny brąz Garnier z gamy Color Naturals, która odznacza się nie tylko pięknym i naturalnym odcieniem brązu, ale też wyjątkowym składem, wzbogaconym w 3 odżywiające olejki z oliwek, awokado i karite, dzięki czemu włosy zyskują również dogłębną pielęgnację podczas koloryzacji.

Z ciemnego brązu na naturalny brąz

Jeżeli decydujemy się na przejście na naturalny brąz z ciemnego brązu lub czarnego, musimy spodziewać się konieczne będzie wykonanie profesjonalnego zabiegu dekoloryzacji włosów. Ciemne włosy bardzo trudno przyjmują jaśniejszy barwnik, dlatego najczęściej konieczne jest “zdjęcie” ciemnego koloru, a następnie właściwa koloryzacja na jaśniejszy odcień. Współczesne techniki koloryzacji pozwalają na rozjaśnianie włosów również w warunkach domowych, jednak na tak poważny zabieg najlepiej umówić się do doświadczonego fryzjera, bowiem rozjaśnianie włosów na własną rękę może nie przynieść oczekiwanych rezultatów.

Przyciemnianie włosów

Wydawałoby się, że w porównaniu z zabiegiem dekoloryzacji włosów, ich zwykłe przyciemnianie jest czynnością całkowicie nieskomplikowną i ciemną farbę możemy bezpośrednio nałożyć na blond włosy. Jednak musimy pamiętać o tym, że najlepsze efekty koloryzacji uzyskamy poprzez stopniowe przyciemnianie włosów – w ten sposób unikniemy powstania na włosach niechcianych czerwonych tonów. Dlatego też blondynki o jasnych włosach powinny decydować się na przejście z blondu na brąz poprzez odcienie ciemnego blondu lub bardzo jasnego brązu, a tym samym rozłożyć koloryzację na dwa lub nawet trzy etapy.

BRAK KOMENTARZY

Zostaw Odpowiedź: