Prezent dla dziadka to zawsze trudny orzech do zgryzienia. Babci można kupić kwiaty, czekoladki, jeden z wielu dostępnych na rynku kosmetyków lub jakiś bibelot. Tymczasem podarunek dla dziadka to prawdziwe wyzwanie, bo starsi panowie zazwyczaj twierdzą, że wszystko mają i nic im nie potrzeba.

old-791360_1920Co więc zakupić, by było oryginalne i faktycznie sprawiło radość? Inspiracją może stać się repertuar teatralny, nasze własne zdjęcie, a nawet… producent drabin.

Standardowe pomysły

Większość z nas kupuje zatem skarpetki i krawaty. Ci nieco bardziej troskliwi stawiają na rękawiczki i czapki z daszkiem lub suplementy diety. Często dziadkowie otrzymują też portfele i – od tych bardziej wyrafinowanych wnuczków – wino (czerwone poprawia krążenie). Te prezenty – tak przewidywalne i standardowe, może wywołają uśmiech, ale nie będą na pewno niespodzianką.

Miła pamiątka

Warto zdecydować się na coś bardziej osobistego. Do wyboru jest mnóstwo gadżetów, które można zakupić z własnym zdjęciem – kalendarze, kubki, breloczki, poduszki czy magnesy na lodówkę. Taki prezent cieszy podwójnie, pozwala wracać myślą do miłych wspomnień i ukochanych osób, a poza tym jest świadectwem tego, że upominek został starannie wybrany i przemyślany, a nie kupiony naprędce.

Podaruj emocje

Świetnym pomysłem jest kupienie nie przedmiotu, lecz… emocji. Jeśli wiemy, że dziadek jest w dobrej formie i lubi wychodzić z domu, możemy mu kupić bon, karnet lub bilet. Nie musi to być od razu bilet do Paryża – wystarczy do kina, teatru albo opery, w zależności od tego, w czym dziadek gustuje. Ale pomysłów na tego typu prezent jest mnóstwo – może to być karnet na masaż, pływalnię, wycieczkę. Jeśli natomiast wśród podstawowych zainteresowań dziadka jest jedzenie (to się zdarza) możemy mu zasponsorować kolację w eleganckiej restauracji. Dobrze by było, by do takiego prezentu dołożyć… swoje towarzystwo i czas. We dwoje zawsze raźniej się gdzieś wybrać.

Coś praktycznego

Jeśli dziadek jest jednak domatorem i to w dodatku niezbyt sentymentalnym, nie pozostaje nam nic innego, jak kupić coś związanego z jego zainteresowaniami – prenumeratę ulubionego czasopisma albo bon do księgarni. W przypadku, gdy dziadek jest majsterkowiczem, warto sięgnąć po coś z górnej półki, na co starszego pana niekoniecznie byłoby stać. Może to być kosiarka, elektryczna pilarka, czy solidna, aluminiowa drabina. Każdy dobry producent drabin oferuje też liczne, efektowne akcesoria, a wśród nich specjalne pojemniki na narzędzia czy specjalne szpice do bezpiecznej pracy na grząskim gruncie.

Obecność

Najważniejsze jednak, by w Dniu Dziadka po prostu być – wpaść w odwiedziny, zabrać na spacer. Nie wysyłajmy więc prezentu pocztą, nie wyręczajmy się kurierem. Wystarczy chwila, by ten dzień stał się dla niego naprawdę wyjątkowy.

Artykuł przygotowany przez firmę www.alve.pl zajmującą się sprzedażą drabin aluminiowych.

1 KOMENTARZ

  1. Bardzo ciekawy wpis. 🙂 Na każdym forum, na którym się udzielam pada pytanie o prezenty dla najbliższych, fajnie, że ktoś prowadzi blog o takiej tematyce.

Zostaw Odpowiedź: