Świąteczne zakupy dla dzieci mogą być wyzwaniem, szczególnie, jeśli nie są one nasze. Nie zawsze sprzedawca potrafi nam pomóc wybrać odpowiedni podarunek jeśli nie posiada dzieci to nie jest wtedy zaznajomiony z tym tematem. Poniższe wskazówki powinny Tobie ułatwić znalezienie odpowiedniego prezentu dla dziecka pięcio- lub cztero- letniego.

Prezent dla dziecka czteroletniego
Kiedy dzieci osiągają wiek czterech lat to zaczynają intensywnie używać wyobraźni. Dlatego na świątecznych zakupach warto zakupić lalkę, dom dla lalek, samochodziki, klocki lego czy zestaw farmy, aby rozwinąć w nich wyobraźnie.

Czteroletnie dzieci są bardzo aktywne fizycznie i wydaje się, że posiadają nigdy niekończącą się energię. Ogromną radość sprawią dziecku łyżworolki, hulajnoga, piłka czy rowerek. Pozwoli mu też na wyładowanie drzemiącej w nim energii.

Zestaw artystyczny, będzie również świetnym podarunkiem dla czteroletniego dziecka, w którym dopiero pączkuje kreatywność. Doskonałe będą farbki, plastelina, kolorowanki, pisaki (zmywalne!) i inne podobne rzeczy.

Ulubione bajki, też mogą być świetnym prezentem pod choinkę. Warto skonsultować zakup z rodzicami, czy uważają danie danego prezentu za odpowiedni podarunek dla dziecka.

Prezenty dla dziecka pięcioletniego
Najlepszymi podarunkami dla dziecka pięcioletniego będą podobne rzeczy jak w przypadku czteroletniego dziecka, lecz z pewnymi wyjątkami. Dziecko w wieku 5 lat będzie miała lepszą spostrzegawczość, utrzymanie równowagi i koordynacje ruchową, ale co najważniejsze dziecko w tym wieku zaczyna bawić się z innymi dziećmi włączając je w swoje zabawy.

Z wiekiem dzieci wykorzystują wyobraźnie coraz bardziej, dlatego wciąż lalki (szczególnie wydające jakiś dźwięk), domki dla lalek, zestaw samochodzików i pociągów, przebrania, dziecięca biżuteria, zestawy lego, będą doskonałe dla pięcioletniego dziecka.

Zabawki, które pozwolą dziecku bawić się z rówieśnikami nadadzą się doskonale na prezent pod choinkę na przykład, piłka czy gra planszowa. Dzieci uwielbiają bawić się na dworze, więc też dobrym pomysłem będzie zakup zabawki, która pozwoli na spędzeniu czasu na słońcu.

1 KOMENTARZ

  1. Według mnie idealnym rozwiązaniem dla pięciolatka jest hulajnoga 🙂 Sprzęt bezpieczniejszy w użyciu od roweru, a do tego dający nie mniejszą frajdą 🙂

Zostaw Odpowiedź: