Nie jest rzeczą nową, że odpowiednie przechowywanie wina ma bardzo duży wpływ na jego smak. W idealnych warunkach wino powinno się trzymać w specjalnie do tego przeznaczonej piwnicy, gdzie dzięki temperaturze utrzymywanej na odpowiednim poziomie wino może dojrzewać latami nabierając dodatkowego aromatu. Nie każdy jednak jest posiadaczem takiej piwnicy w swoim domu i nie każdy też jednorazowo ma tyle butelek wina, aby móc nimi zapełnić większe pomieszczenie.

Półka na wino

Najczęściej w swoich mieszkaniach przechowujemy dosłownie kilka butelek wina. Najlepsze do tego są specjalne półki bądź regały na wino. Nie tylko są zrobione z odpowiednio wytrzymałych materiałów (które udźwigną ciężar szklanych butelek z dodatkową zawartością), ale także pozwalają na cieszenie się winem w całej jego okazałości. Eksponują każdą butelkę tego alkoholu. W zależności od tego czy chcemy przechowywać wino w salonie czy też w kuchni możemy wybrać taką półkę, która idealnie dopasuje się do naszego wnętrza. Taką półkę możemy zawiesić w dowolnym miejscu, które z pewnością przyciągnie uwagę każdego gościa. Często półki takie umożliwiają również zawieszenie kieliszków w sąsiedztwie wina, co jeszcze bardziej podkreśla charakter tego mebla.

 półki na wino z palet

Regał na wino

Dla tych którzy mają więcej niż kilka butelek wina lepszym rozwiązaniem będzie specjalny regał przeznaczony do przechowywania. Regały dowolnie możemy dobrać zgodnie z wystrojem wnętrza. Coraz bardziej popularne są jednak meble stylizowane na stare, które zdecydowanie nawiązują do klimatu starej winnicy. Wino w takiej oprawie może być najpiękniejszą ozdobą wnętrza. Regał taki możemy również zrobić sami wedle własnego upodobania.

 półki na wino

 

Stojak na wino

Dla osób, które wino pija okazjonalnie bądź też nie mają dużo miejsca w mieszkaniu na jego przechowywanie polecamy stojak na wino. Może być równie efektowny jak półka czy regał, jednak jedynie wzbogaci wnętrze, dodając a nie nadającmu charakteru. Także w tym przypadku jest w czym wybierać. Ceny stojaków wachają sie od 20-30 zł do nawet kilkuset w zależności od tego jak wymyślna jest dana konstrukcja.

stojak na wina

Wino możemy przechowywać w dowolnym miejscu, w dowolny sposób – zachęcam jednak każdego kto ma choćby jedną butelkę wina schowaną w lodówce bądź kuchennej szafce, aby wyeksponował ją przy użyciu jednego z wyżej wymienionych mebli.

BRAK KOMENTARZY

Zostaw Odpowiedź: