Boże Narodzenie to czas pełen tradycji i zwyczajów. Bez nich nie byłoby magicznej atmosfery świąt.

Obdarowywanie prezentami

 Zarówno dostawanie prezentów jak i ich wręczanie sprawiają wielką przyjemność. Dlatego warto naprawdę przemyśleć konkretne upominki. Dobrym pomysłem są prezenty „niematerialne”. Karty upominkowe, które pozwolą zrealizować marzenia, takie jak na przykład skok ze spadochronem, kurs robienia sushi czy bilety do teatru to upominki, które na długo zostaną w pamięci obdarowanych i pokażą, że naprawdę dobrze ich znamy i troszczymy się o nich.

Dekoracje świąteczne

 Kolejną świąteczną tradycją jest dekorowanie domów. Oczywiście szczególny nacisk położony jest na drzewko bożonarodzeniowe. Jeszcze kilkanaście lat temu miało ono być po prostu jak najbardziej kolorowe, przepełnione bombkami, łańcuchami i światełkami. Teraz sklepy z dekoracjami proponują elegancki minimalizm. Pięknie prezentują się drzewka jedno, bądź dwukolorowe, przyozdobione takimi elementami jak na przykład domowe pierniki, lub suszone owoce. Wracają też, pamiętane przez nasze mamy i babcie szklane ptaszki, które niejednokrotnie stanowiły najpiękniejszą ozdobę choinki. Jeżeli wiemy, w jakim stylu nasz znajomy czy przyjaciel postanowił udekorować na święta swój dom, możemy w ramach bożonarodzeniowego prezentu wręczyć mu właśnie ręcznie malowaną bombkę do zawieszenia na drzewku albo do postawienia na stole. Taki upominek na pewno się przyda.

Kartki świąteczne

 Zanikającą tradycją świąteczną, którą warto ożywić jest wysyłanie kartek z życzeniami. Wygodniej jest co prawda napisać maila, ale kartka jest dużo bardziej elegancka i sprawi więcej radości adresatowi. Jeżeli chcemy, żeby nasz karnet miał styl, można zajrzeć na stronę www.Kartkaswiateczna.pl. Z łatwością znajdziemy tam piękne wzory kartek, które w dodatku możemy spersonalizować. Jeżeli nie mamy głowy do wymyślania życzeń, możemy wybrać jeden z gotowych tekstów, dostępnych na stronie. Możemy także ułożyć własne życzenia, zaopatrzyć je nawet w logo naszej firmy, jeśli wysyłamy kartki klientom, dobrać odpowiednią czcionkę, kolor i metodę tłoczenia, która nada jej konkretny charakter. Dzięki temu, tekst będzie wyglądał elegancko. Warto wrócić do wysyłania kartek świątecznych, ponieważ po raz kolejny pokazują one, ze poświęcamy czas i uwagę adresatom, a święta to przecież dobry czas na budowanie wzajemnych relacji, tak w wymiarze osobistym jak i zawodowym.

Absolwentka dziennikarstwa i zarządzania, ex-pośrednik nieruchomości. Zdolność do zarządzania swoim czasem i zamiłowanie do pisania to cała ja. Te dwa składniki to idealna kompozycja czyli Prezenty Blog.

BRAK KOMENTARZY

Zostaw Odpowiedź: