Prezenty wręczamy na różne okazje: i te mniejsze, i większe. Te większe domagają się wręcz celebracji na wyższym poziomie, a co za tym idzie – bardziej znaczącego prezentu. Ślub i wesele, ważny awans zawodowy, przeprowadzka do pierwszego nowego mieszkania, narodziny dziecka… to tylko kilka momentów w życiu, które warto uczcić wyjątkowym prezentem. Dobrym pomysłem może się okazać choćby telewizor.

 

Television remote control changes channels thumb on the blue TV screenTelewizję oglądamy niemal wszyscy. Dziś nowoczesna technologia sprawia, że telewizor staje się prawdziwym multimedialnym centrum rozrywki. Można więc się spodziewać, że nowy model odbiornika wywoła uśmiech na ustach każdego obdarowanego. A jaki wybrać? Oto kilka najważniejszych kwestii, na które warto zwrócić uwagę.

Jakość obrazu: HD to nie wszystko?

Jeszcze kilka lat temu, producenci telewizorów tacy jak Samsung, LG czy Panasonic przyciągali klientów dwiema magicznymi literkami. Chodzi oczywiście o HD, a więc High Definition – wysoką rozdzielczość obrazu. Dziś jednak, dzięki nieustannemu postępowi technologicznemu, HD to zaledwie podstawa. Jeśli szukasz obrazu, który staje się ucztą dla oczu – musisz postawić na technologię UHD lub – SUHD. Oferuje je m.in. LG oraz Samsung. Telewizory Samsung UHD są wyposażone w zakrzywiony ekran. I chodzi nie tylko o design (modele tego typu niewątpliwie dobrze prezentują się w każdym salonie), ale o szeroki kąt obrazu. Nawet, jeśli spoglądamy na ekran z odległego kąta pokoju, kolory na nim nie stają się wyblakłe, a każdy detal widzimy jak na dłoni. Przy oglądaniu telewizji w wysokiej rozdzielczości, filmów na BluRay czy graniu na najnowszych konsolach – ma to naprawdę duże znaczenie.

Internet to podstawa

Kolejną cechą, która we współczesnych telewizorach jest prawdziwym “must have” jest połączenie internetowe. Wbudowaną antenę Wi-Fi znajdziemy nie tylko we flagowych modelach LG, Sony czy Samsung, ale i w tych ze standardowej półki. A jest to rozwiązanie bardzo przydatne. Dostęp do ulubionych aplikacji VOD (np. obecnego od niedawna w Polsce Netflixa), przeglądarki internetowej, serwisów muzycznych czy możliwość integracji telewizora ze smartfonem to tylko kilka korzyści. Wybierając zatem telewizor, upewnij się, że został wyposażony w możliwość bezprzewodowego dostępu do sieci oraz, co równie istotne, system Smart TV. To dziś już nie kaprys oferowany jedynie przez telewizory Samsung SUHD i inne modele z górnej półki, a standardowe rozwiązanie.

Gdzie kupić?

Cena jest czynnikiem dla wielu decydującym – także przy kupowaniu prezentu. Przeglądając oferty telewizorów jednak, zwróć również uwagę choćby na gwarancję. Niektóre sklepy online – takie jak np. sklepsamsung.pl przyznają dłuższą niż w standardzie gwarancję, a co więcej – zapewniają darmową, ekspresową dostawę w 24 h. A to sprawia, że nie musisz się obawiać, że podarunek nie dotrze do ciebie (a co za tym idzie – do obdarowanego) na czas.

 

Telewizor to dobry pomysł na prezent – szczególnie, jeśli wybierzesz jeden z nowoczesnych modeli. Przyjrzyj się im bliżej i zastanów, czy to właśnie będzie podarunek wywołujący uśmiech na twarzy osoby, która go otrzyma!

BRAK KOMENTARZY

Zostaw Odpowiedź: