Wybór odpowiedniej książki na gwiazdkę dla ukochanej kobiety czy to swojej dziewczyny, siostry czy też mamy może być kłopotliwe. Oto kilka sprawdzonych tytułów książek na rok 2011, które powinny się spodobać.

#1 Siedem lat później – Emily Griffin
Okładka Siedem Lat Później - Emily GriffinKsiążka opowiada historię małżeństwa Tessy i Nick Russo, którzy zakochali się od pierwszego wejrzenia. Po siedmiu latach ich związek się komplikuje, a romantyczną kolację z okazji rocznicy przerywa telefon ze szpitala, który wszystko zmienia w ich małżeństwie. Bohaterkami są dwie zupełnie sobie obce kobiety. Są one również narratorkami książki. Tessa jest żoną wspaniałego chirurga Nicka z którym posiada dwóję wspaniałych dzieci, jest szczęśliwa i docenia to co osiągnęła w czasie swojego siedmioletniego małżeństwa. Valerie to matka samotnie wychowującą syna, której najlepszym przyjacielem jest jej brat bliźniak, w którym zawsze może znaleźć oparcie.

Lektura porusza tematykę miłości, zdrady, istoty małżeństwa i przebaczenia. Z pewnością spodoba się każdej kobiecie, dzięki kobiecym narracjom z dwóch różnych punktów widzenia. Czytając Siedem lat później będzie można znaleźć powody do uśmiechu, wzruszenia i masę pytań – co by się zrobiło, gdyby było się w danej sytuacji? Tę książkę możesz znaleźć Tutaj.

#2 Wampir z M-3 – Andrzeja Pilipiuka
okładka książki Wampir z M-3Ostatnio wampiry są w modzie. Powstają o nich filmy, seriale i oczywiście książki. W książce widać sporo powiązań do słynnej sagi Zmierzch, która stała się w krótkim czasie hitem wśród nastolatków. Andrzej Pilipiuk pokazuje jakby się żyło wampirom w czasach PRLu, drwiąc przy tym z wampirów które znamy z kultury masowej. Czytając znajdziemy wiele nawiązań do słynnej sagi, w tym parodię słynnego Edwarda, który okazuje się być idiotą, bo nie potrafi przez kilkadziesiąt lat zdać matury. Autorowi udało się w doskonały sposób połączyć PRL z wampirami nawiązując przy tym do motywów kulturowych.

Głównym bohaterem książki jest młoda Gosia, która budzi się w trumnie jako wampir po udanym samobójstwie. Po wybudzeniu się ze ‘snu’ stara się powrócić po swojej rodziny, która wcale nie wita jej z otwartymi rękami. Wraz z jej przybyciem wybucha panika, a przed niechybną śmiercią ratuje ją wampir Marek. Książka spodoba się każdemu, kto lubi historię o wampirach, a chciałby spróbować czegoś nowego, stworzonego z innego punktu widzenia. Tę książkę możesz znaleźć Tutaj.

#3 Marzenia i tajemnice – Danuty Wałęsy

Książka Marzenia i Tajemnica Danuty WałęsyJest to bardzo osobista książka byłej pierwszej damy. Znajdziemy w niej szczerą opowieść o życiu, miłości, rodzinie i politycznych przemianach. Z wspomnień wyłania się portret odważnej i mądrej kobiety, która pragnęła miłości i rodzinnego szczęścia, a znalazła się w centrum rewolucyjnych wydarzeń, które przetaczały się przez Polskę i jej małą kuchnię na gdańskim blokowisku. Świat poznał jej klasę, kiedy w zastępstwie męża odbierała nagrodę Nobla. Jako prezydentowa, potrafiła znaleźć się w każdej sytuacji, nigdy nie wysuwała się na pierwszy plan i bardzo strzegła swojej prywatności. Tą książkę możesz znaleźć Tutaj.

 

1 KOMENTARZ

  1. Brakuje mi tu zdecydowanie “Nevermore”, autorstwa Kelly Creagh. Nie znam osoby, której ta książka się nie spodobała. Ja uważam, że jest świetna, jedna z lepszych, jakie czytałam ostatnio.

Zostaw Odpowiedź: